लुम्बिनीमा ‘रामकथा’ वाचन गर्न लागेकोमा आपत्ति

0Shares

लुम्बिनीमा ‘रामकथा’ वाचन गर्न लागेकोमा आपत्ति

आइतबार, २२ माघ २०७९, १८ : ३८

काठमाडौँ । बौद्ध धर्मावलम्बीहरूले लुम्बिनीमा ‘रामकथा वाचन’ राखिएकोमा आपत्ति जनाएका छन् । भारतीय मुरारी बाबुले लुम्बिनी क्षेत्र विकास कोषको अन्तर्राष्ट्रिय हलमा गर्न लागेको ‘रामकथा वाचन’ लाई अन्यत्र सार्न सार्न समेत आग्रह गरेका छन् । 

आइतबार संवाद डबलीमा पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरेर बौद्ध धर्मावलम्बीहरूले आफूहरूको आत्मसम्मानमा ठेस पुर्‍याउने गरी कथा वाचनको गर्न लागिएको भन्दै रोक्न सरकारसँग माग समेत गरेका छन् । पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै लुम्बिनी विश्वविद्यालयका पूर्व सदस्य पासाङ तेम्बा लामाले धार्मिक असहिष्णुता निम्त्याउन लुम्बिनीमा कथा वाचन राखिएको बताए । 

पशुपतिनाथ हिन्दू र लुम्बिनी बौद्धमार्गीको आस्थाको केन्द्र भएको बताउँदै लामाले भने, ‘लुम्बिनी बौद्ध धर्म मान्नेहरूको आस्थाको केन्द्र हो । एक अर्काको आस्थामा ठेस पुग्ने काम कसैले गर्नु हुँदैन, लुम्बिनीमा गर्न भनिएको कार्यक्रम स्थानान्तरण गरियोस् ।’ 

लामाले संस्कृति तथा पर्यटन मन्त्री सुदन किराती र प्रधानमन्त्री प्रचण्डसँग कथा वाचनको कार्यक्रम अन्यत्र सार्न पहल गर्न आग्रह समेत गरे । 

रामकथा वाचन

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *