चरम लापरवाहीका बीच शिक्षा शाखा ।।।

0Shares

चरम लापरवाहीका बीच शिक्षा शाखा ।।।

बिनोद मण्डल पुस ११ । सिराहाको विष्णपुर गाउँपालिका अन्तर्गत शिक्षा शाखाले हाल सञ्चालित अर्धबार्षिक परीक्षाको सामाजिक बिषय (कक्षा 5) को प्रश्न पत्रमा गाउँपालिका हुनुपर्नेमा नगरपालिका भन्दै एकातिर प्रसन बनाएको छ भने अर्कोतिर लापरवाही गर्दै धनगढीमाई उल्लेख गर्दै जथाभावी किसिमले बालबालिकालाई परीक्षा लिँदा यसबाट के परिणाम निस्कन सक्छ ?

मधेस प्रदेशमा शिक्षा शाखाका प्रमुखले यसरी शिक्षामा लापरबाही गरेको देखिन्छ । कक्षा ५ पाँचको प्रश्नपत्र बनाउन आफना नातेदारलाई छोटेराजा ५ सलिया मेयर,उपमेयर वडाअध्यक्षको नामसँग दाज्ने गरेको अवस्था रहेको पाइन्छ ।

के शिक्षकलाई व्यवहारिक भन्दैमा व्यवहारिक प्रश्नपत्र बनाएर विद्यार्थीलाई अलमलमा पार्ने आँफु लज्जित बन्ने ? यो एउटा दक्ष तालिमप्राप्त अनुभव असल शिक्षकको कर्तव्य बिल्कुलै होइन ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *