श्रीलङ्का संकटः प्रधानमन्त्री रनिल विक्रमासिंघेद्वारा सर्वदलीय सरकारका लागि बाटो खुलाउन राजीनामा

0Shares

श्रीलङ्का संकटः प्रधानमन्त्री रनिल विक्रमासिंघेद्वारा सर्वदलीय सरकारका लागि बाटो खुलाउन राजीनामा
श्रीलङ्काका प्रधानमन्त्री रनिल विक्रमासिङ्घेले शनिबार उनको पदबाट राजीनामाको घोषणा गरेका छन् । उनले सर्वदलीय सरकारको लागि मार्ग प्रशस्त गर्नको लागि राजीनामा दिएको बताएका छन् ।

‘सबै नागरिकको सुरक्षा सहितको सरकारको निरन्तरता सुनिश्चित गर्न म आज आयोजित सर्वदलीय बैठकमा दिइएको उत्तम सिफारिसलाई स्वीकार गर्दछु । यसका लागि म प्रधानमन्त्री पदबाट राजीनामा दिनेछु,’ विक्रमासिङ्घेले ट्वीटरमा लेखेका छन् ।

आजै दिउसो श्रीलङ्काको व्यापारिक राजधानी कोलम्बोमा हजारौँ प्रदर्शनकारीहरूले पुलिस ब्यारिकेड तोडेर राष्ट्रपति गोटाबाया राजापाक्षेको सरकारी आवासमा प्रवेश गरेका थिए । आज आह्वान गरिएको प्रदर्शन श्रीलङ्कामा सङ्कट सुरु भएयता सरकारविरुद्ध भएको सबैभन्दा ठुलोमध्ये एक भएको रोयर्टसले लेखेको छ । 

राष्ट्रपति उनको सरकारी आवासबाट भागेको खबर आएपछि प्रधानमन्त्रीले नै सर्वदलीय बैठक बोलाएका थिए । प्रदर्शनकारीहरू श्रीलङ्काको झण्डा राष्ट्रपति निवास प्रवेश गरेको स्थानीय टिभी समाचार न्यूजफर्स्ट  च्यानलले प्रत्यक्ष देखाएको थियो । ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *